Clever prace_

BogoShirts

Firma Sanda Sp. z o.o. jest polskim dostawcą męskich koszul z ponad 25-letnim doświadczeniem. Główny odbiorca jej produktów to klient detaliczny, stąd też asortyment oferowany przez tę firmę cechuje unikatowość. Każda koszula jest szyta ręcznie, na wymiar.

 

 

 

 

Użytkownikom platformy naszego klienta oferuje się zakup gotowych już projektów odzieży bądź skorzystania z Kreatora Koszul i doboru wszystkich elementów wedle własnych preferencji.

bogo-shirt

Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię

Analiza i wdrożenie_

Prace nad BogoShirts trwały ponad 6 miesięcy. Jest to najbardziej zaawansowany ze wszystkich projektów opartych o platformę Shoper, jakie nasz zespół miał okazję stworzyć.

W trakcie współpracy z firmą Sanda Sp. zo.o. ukończyliśmy wiele skomplikowanych funkcjonalności sklepu i dzięki nam platforma mogła zostać oddana do użytku. Jej ogromnym atutem jest kreator koszuli. Umożliwia on jej stworzenie od podstaw i uwzględnia dostosowanie praktycznie każdego detalu do upodobań kupującego. Odbiorca sam decyduje o wyborze kroju, tkaniny, wzoru materiału, rodzaju mankietów, kolorze guzików i wielu innych. W trakcie całego procesu tworzenia koszuli możliwy jest kreator wyświetla jej podgląd. Daje to użytkownikowi szansę bieżącego śledzenia efektów wprowadzanych zmian.

Kreator wymagał konfigurowania wielu detali koszuli. Doszliśmy do wniosku, iż w celu zaspokojenia jego potrzeb dokonamy usprawnienia wbudowanej funkcjonalności wariantów produktu. Wymagało to od naszego zespołu posiadania gruntownej wiedzy na ten temat. W efekcie udało się zaoszczędzić czas przeznaczony na development.

Modyfikacji uległ także algorytm ceny. Dzięki temu ceny poszczególnych wariantów koszul różnią się od siebie.

Dużą dogodnością dla użytkownika jest stworzenie i zapisanie jego profilu w sklepie. Platforma zapamiętuje jego wagę, wzrost i pozostałe wymiary. W ten sposób podczas kolejnych zakupów system jest w stanie automatycznie dopasować krój koszuli do właściciela profilu.

Mimo, iż klient kieruje swoją ofertę głównie do odbiorcy detalicznego, to sklep jest idealnie dopasowany również do sprzedaży hurtowej. Czyni to z BogoShirts jednocześnie platformę B2B i B2C.

Praca nad projektem wymagała ogromnego zaangażowania. Oczekiwania klienta klarowały się wraz z wdrażaniem kolejnych usprawnień. Musieliśmy wykazać się dużą elastycznością w stosunku do następujących po sobie zmian, jak również zastosować niezbędną w podobnych przypadkach metodologię Scrum. Klient ogromny nacisk kładł na komfort obsługi platformy przez użytkowników. Postaraliśmy się więc, by system był maksymalnie prosty w obsłudze dla potencjalnego kupującego. Sprawiło to, że przyjazny użytkownikowi serwis spełnia wszelkie zasady UX.

Efekt końcowy prac nad projektem diametralnie odbiega od produktu, który BogoShirt przekazał w nasze ręce. Wbudowane funkcjonalności Shopera zostały całkowicie zmodyfikowane od podstaw. Na pierwszy rzut oka trudno uwierzyć, że wciąż mamy do czynienia z tą samą platformą.

Kluczowe rozwiązania_

_Rozbudowany Kreator Koszul

Daje kupującemu możliwość stworzenia projektu koszuli od podstaw. Ulubiona tkanina, dowolny krój, szeroka gama wzorów, rodzaj mankietów, a nawet kolor guzików pozostają do wyboru użytkownika. Dodatkowo kreator wyposażony jest w funkcję podglądu koszuli na całym etapie jej tworzenia, tak by kupujący mógł śledzić na bieżąco efekt wprowadzanych zmian.

_Dedykowana zawartość faktur oraz wydruki zamówień

Intuicyjne i kompletne faktury i wydruki zawierają wszelkie niezbędne informacje wymagane do szybkiej, prostej obsługi zamówienia. Faktury jednoznacznie określają produkty wchodzące w skład zamówienia. Dla kupującego jest jasne, do której koszuli odnosi się dany rachunek. Wprowadzenie wydruku gotowego projektu koszuli jest ułatwieniem dla osób zaangażowanych w produkcję odzieży. Wydruk daje pewność, że końcowy efekt pracy szwaczek będzie identyczny z wizją właściciela koszuli.

_Przyjazna platforma B2B i B2C

Głównym odbiorcą asortymentu BogoShirts jest klient detaliczny. W związku z tym sklep został wyposażony w liczne funkcjonalności ułatwiające użytkownikowi dokonywanie zakupów. Platforma została doskonale dostosowana również do sprzedaży hurtowej. Dzięki nam BogoShirts to jednocześnie platforma B2B i B2C.

Wykorzystane technologie_

Korzyści_

Sklep internetowy rozbudowany o zaawansowane funkcjonalności. Wśród nich znajduje się Kreator Koszul. Podczas realizacji projektu wykorzystaliśmy wiele wbudowanych mechanizmów Shoper. Takie działania przyniosły znaczną oszczędność czasu poświęconego przez naszych koderów na development.

Ostatnie prace_

greensmoke-clevercode-magento

ZintegrowanY SYSTEM e-commerce B2C
Green Smoke

Nu Mark to część Altrii – największego na świecie holdingu w przemyśle tytoniowym, na który składa się m.in. Philip Morris. Jest to firma skupiająca się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań na rynku e-papierosów.

Czytaj więcej
markten-online-shop

Zintegrowane platformy detaliczne
Mark Ten

MarkTen® i Green Smoke® to dwie marki firmy Nu Mark, która jako część dużego holdingu tytoniowego Altria, jest odpowiedzialna za rozwój innowacyjnych rozwiązań na rynku e-papierosów.

Czytaj więcej