Clever prace_

INTERNETOWA KWIACIARNIA
FIRMY SLK SOLUTIONS

Agencja SLK Solution prowadzi działalność IT na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dużym i małym przedsiębiorstwom pomaga we wdrażaniu nowych technologii. Zwróciła się do nas z potrzebą wsparcia dla swojego klienta ze strony naszych ekspertów.

 

Zadanie polegało na kompletnym wdrożeniu projektu eCommerce opartego o stworzenie platformy z dedykowanym kreatorem bukietów.

Właściciele kwiaciarni internetowej wraz z rozwojem rynku dostrzegli konieczność wdrożenia nowych rozwiązań w postaci platformy e-commerce.

Koncept uwzględniał kreator umożliwiający odbiorcy samodzielne komponowanie bukietów, dobierając kwiaty według własnych upodobań. Dokonywanie płatności poprzez terminal płatniczy w placówce kwiaciarni było wymaganiem niezbędnym ze względu bezpieczeństwo danych użytkowników.

Zleceniodawca uwagę przywiązywał również do wdrożenia nowoczesnej szaty graficznej.

lover-shop

Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię

Analiza i wdrożenie_

Zebranie szczegółowych wymagań oraz dokonanie analizy potrzeb pozwoliło na zdefiniowanie obszarów, w których przeprowadzone działania mogłyby w znaczący sposób usprawnić działanie kwiaciarni internetowej. Na ich podstawie opracowany został koncept projektu kreatora.

Wykorzystując istniejące mechanizmy attributes oraz custom options Magento w wersji Community, stworzyliśmy kreator bukietu. Posiadane w ofercie kwiaciarni dodatki do wyboru zwiększające cenę zamówienia dodatkowo zostały zaprezentowane w sklepie w formie graficznej. Rozwiązanie to pozwala na stworzenie własnych kompozycji i umożliwia wybór wielkości zamawianego bukietu.

Potrzeby klienta odnosiły się również do sposobu dostawy. Kurierzy kwiaciarni działają bowiem tylko na ściśle określonym terenie USA. W odpowiedzi wprowadziliśmy system ograniczający dowóz tylko na wskazanym terenie. Automatycznie dostosowuje on cenę wysyłki w zależności od lokalizacji zamawiającego.

Wyzwaniem było wdrożenie rozwiązania zapewniającego wysoki poziom bezpieczeństwa danych w związku z dokonywaniem płatności poprzez terminal płatniczy znajdujący się w placówce. Opcja wykonania zlecenia dostępna dotychczas wiązała się z koniecznością przechowywania informacji z kart kredytowych na serwerze SLK Solutions. Celem minimalizacji ryzyka związanego z dostępem do danych, wprowadzone przez nas rozwiązanie szyfruje wszelkie informacje, a numer karty jest usuwany natychmiast po dokończeniu transakcji.

Kluczowe rozwiązania_

_Forma płatności

Dedykowany system płatności, dzięki któremu przelewy realizowane są ręcznie w placówce kwiaciarni, był bardzo istotnym elementem projektu. Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu zapewnione zostały aspekty bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji.

_Kreator bukietów

Klienci kwiaciarni internetowej mogą samodzielnie stworzyć unikalny bukiet, który trafi bezpośrednio do adresata. Jest to możliwe dzięki zmodyfikowanemu mechanizmowi Magento Attributes i Custom Options.

_Responsywna szata graficzna

Wyjątkowy wizerunek graficzny kwiaciarnia zawdzięcza wykorzystaniu technologii RWD Bootstrap oraz kreatywności i wyczuciu estetyki naszych developerów.

Wykorzystane technologie_

Korzyści_

Kompleksowo wdrożony, funkcjonalny i w pełni bezpieczny produkt. Wszystkie wymagania klienta zostały zrealizowane. Przed przekazaniem finalnego produktu poddaliśmy go fazom testów. Nowoczesny, dostosowany do wymagań urządzeń mobilnych design strony internetowej jest unikalny i odwzorowuje specyfikę sklepu internetowego.

Ostatnie prace_

greensmoke-clevercode-magento

ZintegrowanY SYSTEM e-commerce B2C
Green Smoke

Nu Mark to część Altrii – największego na świecie holdingu w przemyśle tytoniowym, na który składa się m.in. Philip Morris. Jest to firma skupiająca się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań na rynku e-papierosów.

Czytaj więcej
markten-online-shop

Zintegrowane platformy detaliczne
Mark Ten

MarkTen® i Green Smoke® to dwie marki firmy Nu Mark, która jako część dużego holdingu tytoniowego Altria, jest odpowiedzialna za rozwój innowacyjnych rozwiązań na rynku e-papierosów.

Czytaj więcej