Clever blog_

Jak stworzyć Blok oraz konfiguracje layoutu w Magento 2?

Blok

Dzisiaj stworzymy Blok oraz templatkę .phtmldla naszego modułu. Potrzebujemy tego do prezentacji danych z kodem HTML. Pliki z rozszerzeniem .phtml zawierają zmienne PHP oraz statyczny kod HTML. Wyświetlamy tutj tylko dane. Cała logika przetwarzania danych jest zawarta w Blokach. Na początku stwórzmy plik Hello.php w app/code/CleverCode/HelloWorld/Blockz zawartoscią:

Dziedziczy z \Magento\Framework\View\Element\Template i zawiera metodę sayHello() wyświetlającą tekst. Jeżeli istnieje taka potrzeba, możemy utworzyć także inne metody.

Konfiguracja Layoutu

W celu deklaracji bloku należy uzyć instrukcji <block>. Aby natomiast powiązać templatkę z blokiem powinniśmy uzyć atrybutu template oraz instrukcji <argument>. Tworzymy plik hello_world_index.xml w app/code/CleverCode/HelloWorld/view/frontend/layout z poniższą zawartoscią:

W ten sposób dodaliśmy tytuł strony oraz ustawiliśmy plik .phtml który pokaże zawartosc dla ścieżki /hello/world/index. Nazwa naszego pliku jest bardzo istotna i powinna być tworzona w opraciu o ponizszą konwencję: FrontName_NazwaFolderuPodFolderemController_NazwaKlasy.xml

Następną rzeczą, której potrzebujemy jest stworzenie pliku index.phtml w app/code/CleverCode/HelloWorld/view/frontend/templates z następujacą zawartością:

Po użyciu ścieżki URL /hello/world/index w przeglądarce ukaże sie następujacy widok:

Clever Code Page

Ostatnie prace

Platforma sprzedażowa B2B oraz B2C
BreakAwayDistributing

Agencja SLK Solutions, odpowiedzialna za wdrożenie sklepu internetowego, zwróciła się do nas o pomoc w stworzeniu platformy sprzedażowej dedykowanej segmentowi B2B oraz B2C. BreakAwayDistributing – firma działająca od 1993 roku, z siedzibą w Hamilton w Kanadzie

Czytaj więcej

BogoShirts

Firma Sanda Sp. z o.o. jest polskim dostawcą męskich koszul z ponad 25-letnim doświadczeniem. Główny odbiorca jej produktów to klient detaliczny, stąd też asortyment oferowany przez tę firmę cechuje unikatowość. Każda koszula jest szyta ręcznie, na wymiar.

Czytaj więcej