Clever blog_

Magento 2 Instalacja

Instalacja

Dzisiaj zainstalujemy Magento 2. Dlaczego powinniśmy to zrobić? Ponieważ w ciągu kilku lat Magento zaprzestanie wspierania wcześniejszych wersji, choć nadal będą one działać.

Najnowsza odsłona przynosi optymizację bazy danych oraz Full page caching, które powinno przyspieszyć przetwarzanie informacji. Posiada preprocesor LESS będący dobrym rozwiązaniem dla programistów front-end. Rozszerzenia takie jak PayPal są zintegrowane.

 

Niezbędne pliki pobierzemy stąd: Magento Zaczynamy jednak od zalogowania się do konta Magento:

Magento Login

W sekcji Download wybieramy odpowiedni format oraz wersję platformy, po czym klikamy Pobierz.

Download Section

Po ściągnięciu potrzebnych plików należy wypakować dane do folderu strony internetowej. Po pomyślnej konfiguracji ukaże się poniższe okno:

Download Section

WYMAGANIA

Aby określić, czy nasze oprogramowanie jest w stanie sprostać wymogom Magento 2, w pierwszej kolejności sprawdzamy konfigurację używanego serwera. Nasza wersja PHP musi być wyższa niż 5.5.22, a wersja MySQL powinna być wyższa niż 5.6.x.

Następnie w pliku php.ini ustawiamy always_populate_raw_post_data na -1

Kolejno włączamy wszystkie potrzebne rozszerzenia, usuwając przecinek w pliku php.ini oraz nadajemy uprawnienia zapisu dla folderu naszej strony. O wszystkich oficjalnych wymaganiach można przeczytać tutaj.

W następnym kroku tworzymy bazę danych i konfigurujemy jej połączenie. Możemy użyć do tego narzędzia phpMyAdmin lub terminalu.

Konfiguracja Bazy Danych

Nie jest zalecane korzystanie z użytkownika root. Należy również pamiętać o tym, by używane hasło zapewniło wysoki poziom bezpieczeństwa.

Pozostaje nam jeszcze skonfigurowanie adresu sklepu internetowego oraz URL administratora. Warto postarać się, by to drugie nie było oczywiste do odgadnięcia dla przypadkowego użytkownika (przykładowo słowo „admin” jako URL administratora nie dostarczy wysokiego poziomu bezpieczeństwa).

Web Configuration

W opcjach zaawansowanych możemy skonfigurować protokół https, przekierowania serwera apache w celu uzyskania przyjaznych linków, klucz szyfrujący oraz miejsce zapisu sesji.

VIRTUAL HOST

Jeżeli używamy Magento 2 lokalnie, virtual host powinien zostać skonfigurowany w następujący sposób:

 

Konfigurujemy strefę czasową, domyślną walutę oraz domyślny język. Następnie tworzymy konto administratora.

Stwórz Konto Administratora

Wykorzystamy go w dalszej części do zarządzania sklepem. W ostatnim kroku musimy tylko kliknąć przycisk instalacyjny.

Instaluj Magento 2

Wyświetli się pasek postępu. Musimy poczekać około 5 minut, w zależności od możliwości sprzętu, z którego korzystamy. W ostatniej sekcji pojawią się wszystkie informacje dotyczące konta administratora i bazy danych.

Plik konfiguracyjny bazy danych

Jeżeli istnieje taka potrzeba, możemy zmienić konfigurację bazy danych w /app/etc/env.php

Nie działający CSS oraz JS

W przypadku gdy CSS lub JavaScript nie ładuje się, wystarczy otworzyć terminal i wpisać komendę:

Pozwala ona na zapis plików statycznych do systemu plików, kiedy Magento jest ustawione w trybie produkcji.

Ta komenda pozwala na przeindeksowanie indeksów. Po tym wszystkim musimy wyczyścić pamięć cache. Przechodzimy do var/cache i usuwamy wszystkie pliki.

PROBLEM Z WYŚWIETLANIEM GRAFIK

Jeżeli po kliknięciu w link grafika się nie wyświetla, w folderze pub/static należy usunąć wszystko oprócz pliku .htaccess Następnie przechodzimy do app/etc/di.xml

i zamieniamy.

na

Odświeżamy stronę we frontendzie i backendzie. Po wykonaniu powyższych czynności przywracamy plik di.xml do oryginalnego stanu.

Ostatnie prace

judaica-main-www

Globalny system do sprzedaży internetowej

 

Judaica to lider na izraelskim rynku dostawców najwyższej jakości pamiątek, biżuterii, produktów do pielęgnacji skóry pochodzących z Morza Martwego oraz dzieł sztuki judaistycznej i żydowskiej. Są one wytwarzane lokalnie, przez wielu najbardziej znanych artystów Izraela.

Czytaj więcej

Modułowa Platforma B2B / B2C

 

Breakaway Distributing to firma, która specjalizuje się w produkcji odzieży z nadrukiem. Szeroki asortyment oraz wiele możliwości personalizacji nadruków to cechy, które wyróżniają ich działalność na tle konkurencji. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa podjęli oni decyzję o poszerzeniu rynku zbytu o kolejny, internetowy kanał.

Czytaj więcej