Clever prace_

Platforma Aukcyjna B2B Tallamond.com

Tallamond INC to firma specjalizująca się w handlu częściami samolotowymi. Intrygująca była nie tylko branża klienta, ale także jego wymagania.

Tallamond INC zwróciła się z zapytaniem dotyczącym tworzenia kompleksowej platformy aukcyjnej B2B. Wymagania klienta wiązały się z szeregiem wyzwań technologicznych, którym ostatecznie sprostaliśmy.

Przyszła platforma on-line powinna stanowić narzędzie pomocne w zawieraniu transakcji pomiędzy firmami działającymi w przemyśle samolotowym, zarówno producentami, jak i sprzedawcami.

Jednym z celów przed nią postawionych był przyjazny interfejs umożliwiający intuicyjną prezentację produktów oraz ich sprzedaży. Miało to pomóc w zwiększeniu zysków firmy z prowizji miedzy transakcyjnymi w serwisie.

Należało zadbać również o możliwość komunikacji pomiędzy użytkownikami w taki sposób, aby jednocześnie zmniejszyć ryzyko zawierania transakcji poza platformą do minimum.

 

tallamond

Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię

Analiza i wdrożenie_

Uznaliśmy, że stworzenie takiej platformy od podstaw byłoby zbyt czasochłonnym przedsięwzięciem. Należało ją wyposażyć w wiele innych mechanizmów charakterystycznych dla platform aukcyjnych. Weryfikacja nowych sprzedawców platformy, własną stronę informacyjną sprzedawcy wraz z opisem asortymentu, możliwość komentowania i oceny użytkownika to część z nich.

Platformę oparliśmy o moduł MultiVendorMarketPlace, który miał już wbudowaną większość funkcjonalności wymaganych przez klienta. Brakujące elementy zostały dodatkowo zaprogramowane przez nasz zespół. Konieczne było stworzenie kompletnie nowego mechanizmu – masowego importu asortymentu, umożliwiającego import danych produktów, dostępnego dla przyszłego użytkownika platformy.

Zarządzanie produktami platformy to domyślna możliwość Magento dostępna dla administratora, musieliśmy udostępnić te możliwości również dla użytkowników sklepu tworzących aukcje. Nasze rozwiązanie zapewnia wprowadzenie tysięcy produktów wraz z kompletem informacji do platformy. Szczególną uwagę musieliśmy zwrócić na zachowanie stabilności systemu. Mechanizm charakteryzuje się odpornością na równoległy import danych przez wielu użytkowników. Dodatkowo system raportowania importu produktów pozwala użytkownikowi na uzyskanie informacji o postępie importu plików wraz z dostępem do szczegółowych danych dotyczących prawidłowego przebiegu transferu.

Centrum komunikacji pomiędzy użytkownikami platformy zostało stworzone przy użyciu modułu producenta MultiVendorMarketPlace. Uniemożliwiło im to dostęp do danych kontaktowych ułatwiających zawarcie transakcji poza siecią. Moduł spełniał większość wymagań co do przyszłej platformy. Pozostałe z nich zostały zmodernizowane przez developerów. Rejestracja każdego nowego sprzedawcy jest obecnie poprzedzana jego weryfikacją przez administratora za pomocą panela BackOffive Magento. Moduł został stworzony od podstaw.

Kluczowe rozwiązania_

_Rozbudowa modułu MultiMarketPlace

Wykorzystanie modułu do stworzenia platformy aukcyjnej Tallamond pozwoliło nam na zaoszczędzenie około 80% czasu związanego z tworzeniem platformy. Zestaw możliwości oferowanych przez moduł wzbogacono nowymi, zaprogramowanymi od podstaw.

_Import produktów in bulk przy wykorzystaniu plików CSV

Import produktów in bulk na masową skalę zostało poprzedzone opracowaniem i wdrożeniem architektury pliku CSV. Mechanizm zapewnia stabilizację systemowi w przypadku równoległego importu produktów przez wielu użytkowników jednocześnie, a system raportowania umożliwia podgląd logów z przebiegu importu.

_Mechanizm weryfikacji użytkowników

Narzędzie pozwala na sprawną weryfikację każdego nowo dodanego użytkownika w panelu administracyjnym platformy. Każda czynność administratora oraz użytkownika powoduje wysłanie informacji e-mail do drugiej strony w celu efektywniejszej komunikacji.

Wykorzystane technologie_

Korzyści_

Powierzając realizację projektu naszemu zespołowi, klient już w pierwszej fazie prac otrzymał bardzo dokładną analizę wymagań, które musi spełniać platforma, wraz z zarekomendowanymi przez nas modułami realizującymi funkcje pożadane przez klienta. Wyselekcjonowaliśmy również te moduły, przy których konieczne było kodowanie od podstaw.

Ostatnie prace_

Platforma sprzedażowa B2B oraz B2C
BreakAwayDistributing

Agencja SLK Solutions, odpowiedzialna za wdrożenie sklepu internetowego, zwróciła się do nas o pomoc w stworzeniu platformy sprzedażowej dedykowanej segmentowi B2B oraz B2C. BreakAwayDistributing – firma działająca od 1993 roku, z siedzibą w Hamilton w Kanadzie

Czytaj więcej

BogoShirts

Firma Sanda Sp. z o.o. jest polskim dostawcą męskich koszul z ponad 25-letnim doświadczeniem. Główny odbiorca jej produktów to klient detaliczny, stąd też asortyment oferowany przez tę firmę cechuje unikatowość. Każda koszula jest szyta ręcznie, na wymiar.

Czytaj więcej