Clever prace_

Trans 24

Firma Trans24 działa w swojej branży od 2004 roku. Oferują bogaty asortyment z zakresu wyposażenia ciężarówek, taki jak tachografy, mocowania ładunków, monitoring pojazdów i wiele innych. Podstawową walutą używaną w transakcjach za pośrednictwem swojej platformy Trans24.eu był tradycyjny pieniądz.

Klient postanowił dać odbiorcom asortymentu również możliwość zapłaty za zakupy przy użyciu punktów TransGold.

 

 

 

 

W sklepie wyświetlają się jednocześnie dwie ceny: w PLN oraz punktach TransGold. Użytkownicy platformy mogą wybrać wygodniejszy dla siebie sposób płatności. Zapłata w punktach TransGold daje im szansę na korzystanie z promocji, które są zastrzeżone wyłącznie dla klientów posługujących się tą walutą.

trans24

Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię

Analiza i wdrożenie_

W celu realizacji założeń projektu konieczne było przeprowadzenie integracji z zewnętrznym serwisem transgold24.eu. Dzięki temu sklep Trans24 mógł wyróżnić się na tle konkurencji. Projekt przewidywał, że w widoku sklepu wyświetlą się jednocześnie dwie ceny – w PLN oraz w punktach TransGold. Interfejsy koszyka i zamówienia także miały uwzględniać tę informację. Aby przeliczanie cen produktów na walutę TransGold stało się możliwe, musiały zostać przebudowane istotne elementy mechanizmu dokonywania zakupów. Podczas wspólnego ustalania potrzeb firmy Trans24 okazało się, że istotne jest tworzenie szczegółowych analiz biznesowych związanych z klientami sklepu. Było to możliwe do osiągnięcia dzięki przeprowadzeniu wymiany danych o kontach użytkowników między dwiema platformami.

Do realizacji wymagań projektu niezbędne stało się zakupienie licencji samodzielnej Shoper. Umożliwiła ona dostęp do kodu źródłowego platformy. Integracja za pomocą API wymaga obszernej wiedzy na temat mechanizmu płatności platformy Shoper. Mogliśmy się tutaj wykazać naszym doświadczeniem zdobytym przy innych tego typu realizacjach. Obecnie, dzięki dokonanej integracji, posiadanie konta na platformie TransGold daje możliwość automatycznego zalogowania się także w systemie Trans24. Informacje związane z kontem użytkownika TransGold są widoczne w raportach generowanych na platformie Shoper.

Kluczowe rozwiązania_

_Integracja z zewnętrznym serwisem transgold24.eu

W sklepie wyświetlają się jednocześnie dwie ceny: w PLN oraz punktach TransGold. Użytkownicy platformy mogą wybrać wygodniejszy dla siebie sposób płatności. Zapłata w punktach TransGold daje im szansę na korzystanie z promocji, które są zastrzeżone wyłącznie dla klientów posługujących się tą walutą.

_Poprawa jakości strony w zakresie user experience

Z myślą o użytkownikach sklepu wdrożyliśmy intuicyjny sposób pozyskiwania punktów Transgold oraz późniejszej ich wymiany. Proces realizacji zamówienia stał się bardziej intuicyjny. Uprościliśmy obsługę platformy, która stała się przystępna i szybka.

_Zaawansowany import oraz eksport CSV

Dzięki modyfikacji modułu eksportu/importu informacji związanych z kontami użytkowników, umożliwiliśmy klientowi generowanie raportów z obszerniejszą wiedzą na temat zakupów realizowanych za pośrednictwem zewnętrznej platformy Trans.eu.

Wykorzystane technologie_

Korzyści_

Dokonana przez nas integracja Shopera z platformą TransGold to prawdopodobnie jedyny taki projekt w Polsce. Dzięki niej klienci sklepu Trans24 mają możliwość korzystania z promocji zastrzeżonych wyłącznie dla użytkowników platformy TransGold.

Nastąpiła także poprawa jakości strony w zakresie user experience. Proces realizacji zamówienia został przez nas zmodernizowany w taki sposób, by był bardziej intuicyjny dla klienta.

Ostatnie prace_

Platforma sprzedażowa B2B oraz B2C
BreakAwayDistributing

Agencja SLK Solutions, odpowiedzialna za wdrożenie sklepu internetowego, zwróciła się do nas o pomoc w stworzeniu platformy sprzedażowej dedykowanej segmentowi B2B oraz B2C. BreakAwayDistributing – firma działająca od 1993 roku, z siedzibą w Hamilton w Kanadzie

Czytaj więcej

BogoShirts

Firma Sanda Sp. z o.o. jest polskim dostawcą męskich koszul z ponad 25-letnim doświadczeniem. Główny odbiorca jej produktów to klient detaliczny, stąd też asortyment oferowany przez tę firmę cechuje unikatowość. Każda koszula jest szyta ręcznie, na wymiar.

Czytaj więcej