Warning: fread(): Length parameter must be greater than 0 in /home/marcolx/domains/clevercode.pl/public_html/wp-content/themes/clevercode/header.php on line 192

Clever prace_

eOkulary

Założyciel sklepu, firma Z.W. Luna s.c., prowadzi dystrybucję okularów przeciwsłonecznych od 1997 r. Ich platforma zakupowa- sklep internetowy eOkulary- to jeden z czołowych serwisów w swojej branży w Polsce, doceniany przez gigantów polskiego handlu w internecie, m.in. Allegro, Ceneo, Bankier.pl.

Dotychczas wykorzystywana platforma ograniczała jednak działalność eOkularów. Dostęp do niej był zamknięty, co uniemożliwiało jej rozwój przez programistów. Wskutek tego zapadła decyzja o zmianie platformy na inną, bardziej perspektywiczną.

Docelowa platforma Shoper posiada liczne funkcjonalności pożądane przez klienta, jak również umożliwia ingerencję w kod systemu po zakupieniu licencji indywidualnej. Wspólnie z właścicielami postawiliśmy więc za cel dokonanie migracji eOkularów i danych na silnik Shoper oraz zwiększenie możliwości sklepu.

eokluary

Kliknij na zdjęcie, aby otworzyć galerię

Analiza i wdrożenie_

Sklep należało dostosować do sprzedaży przedmiotów, których ilość w asortymencie osiąga kilka tysięcy sztuk. Konieczne było rozdzielenie oferty okularów i gogli od galanterii skórzanej. Przyszły sklep musiał posiadać cechy platformy B2B oraz B2C. Powinien także prezentować odrębny asortyment klientom detalicznym i hurtowym. Dodatkowo potrzeby klienta wymagały uproszczenia sposobu zarządzania gospodarką magazynową. By temu sprostać, stworzyliśmy narzędzia do kontrolowania stanu magazynowego każdej z dwóch grup kupujących.

Naszym celem była bezpośrednia migracja produktów z bazy danych poprzedniego sklepu. Migracja dotyczyła nie tylko podstawowych danych, takich jak nazwa, cena, opis, ale również atrybutów i zdjęć ponad 3.000 produktów. Atrybuty musiały zostać zintegrowane z nową, ulepszoną wyszukiwarką Shoper.

Platforma powinna była zostać wyposażona także w zaawansowaną, precyzyjną wyszukiwarkę towarów. Poza wbudowanymi podstawowymi atrybutami, narzędzie musiało mieć na uwadze kryterium innych właściwości. Wymagało to od nas rozbudowy mechanizmu wyszukiwarki.

Szczególnym oczekiwaniem właściciela eOkularów było wprowadzenie zindywidualizowanej opcji darmowej dostawy dla zakupów przekraczających określoną kwotę. Platforma musiała odpowiadać też standardom RWD i prawidłowo wyświetlać się na wszelkich urządzeniach.

Podstawą naszej pracy była dokładnie stworzona specyfikacja, która określała wszelkie szczegóły wdrożeń przeprowadzanych w projekcie. To bardzo istotny czynnik decydujący o sukcesie każdego projektu IT. Specyfikacja upewnia klienta i nas o zgodności wizji projektu. eOkulary to przykład jednej z platform o najbardziej rozbudowanym migratorze produktów, jaki stworzyliśmy. Wyposażona została w komplet funkcjonalności niezbędnych do funkcjonowania platformy B2B.

Kluczowe rozwiązania_

_Dedykowana platforma B2B i B2C

Platforma została dostosowana zarówno do potrzeb klienta detalicznego, jak i biznesowego. Stworzony przez nas konfigurator widoczności produktów umożliwia zaprezentowanie indywidualnej oferty dla każdego klienta. Wdrożona separacja stanów magazynowych klienta detalicznego i hurtowego usprawniła zarządzanie gospodarką magazynową w firmie.

_Migracja produktów

Dokonaliśmy migracji ponad 3000 produktów z bazy danych klepu, opartego o inny silnik, na platformę Shoper. Migracja objęła dane podstawowe- nazwy, ceny, opisy, a także atrybuty wraz ze zdjęciami. Dodatkowo atrybuty produktów zostały zintegrowane z usprawnioną wyszukiwarką asortymentu.

_Indywidualna metoda dostaw

Rozbudowaliśmy sklep o opcję darmowej dostawy zamówienia. Użytkownik platformy może z niej skorzystać po dokonaniu zakupu przekraczającego określoną kwotę. To niestandardowa, w pełni konfigurowalna funkcjonalność Shopera.

Nasi klienci_

Zespół Clever Code wspiera nas w projektach sklepów internetowych. Wykonywane zadania sa poprzedzone dogłębna analiza istoty problemu. Podkreślę również zaangażowanie, elastyczne podejście, terminowość wykonywanych zadań oraz bardzo dobry kontakt. Zespół Clever Code jest partnerem, na którym zawsze można polegać i z pewnościa polecać innym.

Sebastian Wrona - Project Manager
www.hadron.eu.com/

Od roku 2013 mamy przyjemność współpracy z firmą Clever Code. Firma CleverCode wykazała się bardzo dobrym zaangażowaniem i doskonałą koordynacją zadań. Polecamy firmę Clever Code jako grupę profesjonalistów z doświadczeniem, zapewniających współpracę, dbałość o klienta oraz wykonawstwo swoich usług na najzwyższym poziomie.

Adam Drzewoszewski - Prezes Zarządu
www.fabertec.pl/

Polecam współpracę, z firmą Clevercodę. Dotychczasową współpracę oceniam bardzo dobrze. Profesjonalne podejście do tematu, sporządzenie fachowej specyfikacji i poświęcenie mnóstwa czasu na zrozumienie naszych potrzeb to rzecz z którą wcześniej się nie spotkałem. Pan Marcin Baranowski – CleverCode CEO to osoba profesjonalna i rzetelna.

Jakub Czerniak - koordynator sprzedaży
www.allezoo.com.pl/

Korzyści_

Kompleksowa, obszerna migracja danych do sklepu opartego o platformę Shoper. Nowy sklep został w pełni skonfigurowany i wyposażony w mnóstwo modyfikacji, by mógł spełnić wszystkie indywidualne oczekiwania klienta.

Ostatnie prace_

judaica-main-www

Globalny system do sprzedaży internetowej

 

Judaica to lider na izraelskim rynku dostawców najwyższej jakości pamiątek, biżuterii, produktów do pielęgnacji skóry pochodzących z Morza Martwego oraz dzieł sztuki judaistycznej i żydowskiej. Są one wytwarzane lokalnie, przez wielu najbardziej znanych artystów Izraela.

Czytaj więcej